ANGLICKÝ JAZYK 8. 6. - 12. 6. 2020

Dobrý den sedmáci.

Tento týden začneme lekci číslo 6. Naučíme se důležitou slovní zásobu, slovní spojení a fráze, abychom, v případě nutnosti, dokázali říct, že nám není dobře, jsme nemocní nebo co nás bolí.

STUDENT´S BOOK, p. 68/1a

Do sešitu Grammar si prosím zapište:

WHAT´S THE MATTER? (uoc d metr) Co se děje?

( hovorově lze říct WHAT´S UP? (uocap) - Co se děje?)

I´m hungry. - Mám hlad.                 My ear hurts. - Bolí mě ucho.                      I have got a headache (hedejk).- Bolí mě hlava.

I´m cold. - Je mi zima.                  ( My ear itches (iči:s) - Svědí mě ucho.)       I have got a cold. - Jsem nachlazený.

I´m thirsty. Mám žízeň.                  My knee hurts. - Bolí mě koleno.                 I have got a spot. - Mám pupínek.

I´m bored. - Nudím se.                  My back  itches. - Svědí mě záda.                I have got a sore throat - Bolí mě v krku.

I´m hot. . Je mi teplo.                                                                                          I have got a sore eyes (so:r ajs). - Pálí mě oči.

I´m tired. - Jsem unavený/á.                                                                                I have got a toothache. - Bolí mě zub.

I feel sick. (fi:l sik) / I don´t feel well. ( fi:l uel) - Není mi dobře. / Necítím se dobře.

Naučte se prosím tyto fráze.

Student´s book, p. 68/1c - Make expressions to match the pictures. - Utvoř věty - popiš stav člověka na obrázku. Použij  správný podmět - He/ She / The lady/ The girl / The man.....

Workbook, p.54/1 - Complete the sentences. - Doplň věty, popiš situaci na obrázku.

Vše mi prosím vyfoťte a opět pošlete do mailu. (alenav15@seznam.cz)

Děkuji. Mějte se hezky.