MATEMATIKA 30. 3. - 4. 4. 2020

Ahoj studenti. Máme tu další společný týden. Musím vám poděkovat a zároveň některé pokárat, protože do dnešního dne nemám od některých opravu za 1. týden!!! Tak prosím dodat. Podotýkám, že si vše zapisuji, datum odevzdání, počet oprav a podobně a budu k tomu určitě přihlížet.

Po zdlouhavém opakování je čas trochu popojít. Tento týden se budeme zabývat přímou úměrností, vložím vám sem nějaké video pro představu a pokusím se dovysvětlit. Pokud by kdokoli z vás něčemu nerozuměl, pište, volejte, jsem tu pro vás.

Pravidla jsou stále stejná, všechno i teorii psát do školního sešitu, vyfotit (i poznámky) a poslat na email.

Do sešitu si napíšeme velký nadpis PŘÍMÁ ÚMĚRA. (barevně, podtrhnout)

Podíváme se na video:

vždy si stopnete a napíšete do sešitu poznámky z jednotlivých stránek. Používejte barvičky, pravítko a vnímejte to :-)

Rovnice přímé úměrnosti je y = k . x    vyrámečkovat a zapamatovat - jedna veličina se mění v závislosti na druhé a k je koeficient čili ČÍSLO !!!

Minuta 9:43 nadpis TROJČLENKA - nadpis do sešitu a podtrhnout - důležité

Zapište si příklad z videa do sešitu a zkusíme to procvičit.

učebnice oranžová strana 32 příklad D, E, napište si do sešitu, pozor na šipky, začínají vždy u neznámé!!! Na závěr napište do sešitu rámeček na straně 33. červeně

Další bude řešený příklad 33/F taky prosím zapsat do sešitu.

A teď procvičování :-)

sbírka růžová str. 82/2,4

83/8,10

To je vše, prosím nedělejte v jeden den, budete zahlceni, je to práce na týden!

Opatrujte se a hodně sil.

S pozdravem Poláková