Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuálně z ZŠ > Březen - měsíc knihy a internetu

Březen - měsíc knihy a internetuBŘEZEN MĚSÍC KNIHY A INTERNETU + MPP „ZÁVISLOSTI“

 

V březnu nás - jako tradičně  - čekají aktivity spojené se čtenářstvím a prací s informacemi. Letos jsme akce naplánovali tak, aby se týkaly oblasti, kterou nám předkládá minimální preventivní program, a to jsou ZÁVISLOSTI.

 

Co nás tedy čeká?

 

Na přelomu února a března se na I. i II. stupni objeví informační nástěnky. Budou obsahovat základní údaje – např. Co je to závislost, Jaké příznaky nás mohou varovat, Typy závislostí … Všichni se tak budou moci připravit na činnosti, které budou následovat:

 

 

I. stupeň

II. stupeň

6. - 12.3. 2023

Obrázek napoví

Kdo jsem

13. - 17.3. 2023

Luštíme

Můžeš si přečíst, osobnosti

20. - 24.3. 2023

ICT bezpečně

ICT bezpečně

27. - 31.3. 2023

Správná odpověď

Správná odpověď

 

Úkoly budou soutěžní!!!

Komu se podaří splnit alespoň některé úkoly, odevzdá na konci týdne své odpovědi do schránky v VI. třídě (1. - 5. třída třídní učitelce). Nejúspěšnější žák z každé třídy bude odměněn knihou dle vlastního výběru v hodnotě do 300,- Kč.

 

DALŠÍ AKTIVITY

KOUŘENÍ A JEHO VLIV NA ZDRAVÍ – žáci 6. třídy si připravili prezentaci o účincích kouření na lidstký organizmus a přednesou jí spolužákům ve 4. a 5. třídě. Vyhodnotí i dotazník, který si pro mladší žáky připravili.

 

ČTENÁŘSKÉ DÍLNY – II. STUPEŇ – v hodinách literární výchovy se žáci seznámí s některými díly věnovanými této problematice, budou moci diskutovat o jejich obsahu.

 

VLASTNÍ TVORBA – na základě inspirativních citátů se žáci budou moci pokoušet napsat vlastní zamyšlení. Nejlepší díla budou opět oceněna knihou dle vlastního výběru do 300,- Kč

 

RECITAČNÍ SOUTĚŽžáci, kteří uspějí v třídním kole postoupí do školního finále (konec března – informace budou včas zveřejněny)

 

AKTIVITY V HODINÁCH SKN, ZSV, E, PŘ, CH ... - ohodnotí vyučující – dobrou známkou!

 

BESEDA S ODBORNÍKEM - ADIKTOLOGEM, PSYCHOLOGEM – pro žáky II. stupně

 

 

                                                                     „Nezávislost je štěstí.“

za pedagogický sbor Mgr. Kokšteinová