Úvod > Základní škola > Aktuálně z ZŠ > Dopravní den ZŠ

Dopravní den ZŠ

Ve čtvrtek 18. 4. 2024 se v naší škole uskutečnil "Den s dopravní výchovou". Žáci si vyzkoušeli svoje znalosti v dopravním a zdravotním testu, určovali dopravní značky a správné vybavení kola.

Za chladného počasí si pak venku ti nejmladší vyzkoušeli jízdu na koloběžkách. Od 4. třídy každý žák absolvoval jízdu zručnosti na kole s devíti překážkami.

Nejlepšími cyklisty se v letošním roce stali: Matěj Krejča (1.tř.), Adam Novák (2.tř.), ŠtěpánkaTíkalová (3.tř.), Martin Paďourek (4.tř.), Milan Novák (5.tř.), Johana Musilová (6.tř.), Jan Příplata (7.tř.) a Zuzana Kučerová (8.tř.).

Zároveň se žáci od 4. třídy zúčastnili závodu "Jízda terénem" v areálu školy.

Dívky jezdily dva okruhy. Vítězkami v jednotlivých třídách se staly: Nora Vítová, Karolína Jirků, Julie Pravdová, Kamila Sváčková a Denisa Paďourková.

Chlapci projížděli trasu třikrát. Vítězství získali: Václav Příplata, Josef Drda, Artem Skotar, Vojtěch Krejča a Jiří Pospíchal.

Vítězům i ostatním závodníkům blahopřejeme a děkujeme žákům 9. třídy, kteří pomáhali při organizaci soutěží na kolech.

Jaroslava Seidlová