Úvod > Základní škola > Aktuálně z ZŠ > Naše škola má 6. nejlepší mladé cyklisty z celé republiky!!!

Naše škola má 6. nejlepší mladé cyklisty z celé republiky!!!

Cyklistický tým žáků 5. třídy ve složení Klára Hegrová, Eliška Pluháčková, Jakub Vlasák a Vítek Urych se po vítězství v krajském kole dopravní soutěže probojoval do celostátního finále. To proběhlo ve dnech 19. - 21. 6. 2023 v Mohelnici a Záhřebu v Olomouckém kraji.

První den byl ve znamení dlouhé cesty autobusem a ubytování v Autokempu Morava. Po večeři se děti osvěžily v bazénu a odpočinuly si v letním kině.

V úterý se všichni přesunuli autobusy do Základní školy Krasohled Záhřeb, kde po slavnostním nástupu začalo plnění soutěžních disciplín: první pomoc probíhala v tělocvičně, tam bylo osm stanovišť s různými nasimulovanými zraněními. Každý závodník si vylosoval číslo stanoviště a měl 5 minut na zjištění situace a ošetření. Z našich si nejlépe vedli Kuba s Víťou. Následovala jízda po dopravním hřišti s průjezdem šesti kontrolních bodů. Nejméně chyboval Kuba.

Odpoledne se děti přesunuly do počítačové učebny, kde vyplňovaly 20 testových otázek. Bez chyby se to povedlo Elišce.

Po návratu do kempu byl připraven relaxační program: koupání v bazénu, jízdy na motokárách, střelba na terče, ukázky činnosti vojenské policie, večeře a odpočinek.

Ve středu soutěž pokračovala. Na závodníky čekaly poslední dvě disciplíny: jízda zručnosti (nejlépe se dařilo Kubovi) a labyrint (bez chyby Klárka).

Ve dvě hodiny odpoledne bylo slavnostní vyhlášení - naši žáci vybojovali 6. místo ze 14 soutěžních týmů.

Následovala předlouhá jízda autobusem. Unavení, ale šťastní závodníci dorazili domů až ve 21 hodin. Všem zůstanou nezapomenutelné zážitky!

Blahopřejeme našim cyklistům k jejich skvělému výkonu a děkujeme za úžasnou reprezentaci školy!

Jaroslava Seidlová