Úvod > Základní škola > Aktuálně z ZŠ > Projekt VZPoura úrazům na 1.stupni

Projekt VZPoura úrazům na 1.stupni

17.5.2023

Ve středu 17.5.2023 navštívili naši ZŠ ambasadoři projektu VZPoura úrazům paní Jarmila Onderková a pan Pavel Brož.

Devadesátiminutové edukační besedy s hendikepovanými pracovníky VZP ČR se nejdříve zúčastnili žáci 2.a 3.třídy. Další blok pak pokračoval ve 4.a 5. třídě.

Projekt usiluje o prevenci úrazů dětí a mladistvých a snaží se informovat o tom, jak úrazům a jejich následkům účinně předcházet.

Ambasadoři dětem povyprávěli o svém životním příběhu, o svém úrazu a o životě s následným postižením.

Žáci se dozvěděli mnoho informací o funkci páteře a míchy, dále o možnostech sportování po úraze, o úpravě podmínek života člověka s handicapem a hlavně o předcházení úrazů. Během setkání ambasadoři zodpověděli všechny otázky ze strany dětí.

Jsme velmi rádi, že jsme se do tohoto projektu zapojili a hlavně věříme, že v rámci prevence je tato beseda pro naše žáky  přínosná.