Úvod > Mateřská škola > Aktuálně z MŠ > Návrat dětí do mateřské školy

Návrat dětí do mateřské školy

8.4.2021
Datum ukončení:
30.4.2021

Informace pro rodiče – od  12. 4. 2021

Od 12. 4. je umožněna přítomnost pouze dětí plnících povinnou předškolní docházku za dodržování těchto opatření:

Vstup do MŠ mezi 6.30 - 8.00 !!!

·       Při příchodu dítěte do školky proběhne testování za přítomnosti zákonného zástupce a učitelky.

·       Rodič (zákonný zástupce) provede svému dítěti test (výtěr z přední části nosu) a s dítětem počká 15 minut na výsledek.

·       Pokud bude mít dítě negativní výsledek testu – postoupí dál do třídy. V případě pozitivního výsledku testu odejde se zákonným zástupcem domů.

·       Dítě přijde do MŠ v roušce, pokud bude mít negativní výsledek testu, ve třídě již roušku mít nemusí.

·       Testování v MŠ proběhne vždy v pondělí a ve čtvrtek ráno při příchodu dítěte do MŠ, nebo v případě nástupu do MŠ v jiný den, bude také testováno.

·       V případě, že dítě prodělalo Covid – 19 v uplynulých 90 dnech a prokáže se potvrzením od lékaře o prodělání nákazy, nemusí absolvovat test v MŠ.

Základní informace o testování najdete zde: testovani-letak-pro-rodice-6-4-21f.pdf (edu.cz)

Užitečné informace (včetně odpovědí na nejčastější otázky) můžete čerpat natestovani.edu.cz

Dítě, které pociťuje některý z níže uvedených příznaků, nemůže být přítomno v MŠ:

-         Zvýšenou tělesnou teplotu

-         Suchý kašel

-         Dušnost

-         Zažívací potíže (nevolnost, zvracení, bolesti hlavy, průjem)

-         Ztráta chuti a čichu

-         Bolest v krku