Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > Třídy - důležité informace archív > 1. třída 2018/2019 > INFORMACE NA TÝDNY OD 3. 9. DO 14. 9. 2018

INFORMACE NA TÝDNY OD 3. 9. DO 14. 9. 2018

Zaplatit 119 Kč za sešity, čtvrtky, papíry. Přinést ručník do třídy.

Zajistit stravování ve školní jídelně a zaplatit zálohu na obědy.

Vrátit vyplněné přihlášky do školní družiny, zájmových kroužků (od 17.9.), zápisový lístek pro třídního učitele, příslušné návratky ze zpravodaje, GDPR a generální souhlas pro poradenské služby.

Notýsek (= Žákovská knížka) – vyplnit úvodní stránky (tel. čísla, prázdniny, údaje žáka, rodičů).

Přinést věci potřebné na Pohyb a sport, Ateliér.

Vystřihnout číslice a tečky do pěti, dát do pytlíku, nosit na hodiny matematiky.

Další informace:

V průběhu školního roku mohou žáci nosit pomerančovou kůru, hliník, PET víčka (sáček označit jménem žáka, třídou, popř. hmotností). Nejlepší sběrači pojedou na konci školního roku na ,,výlet za odměnu“.

Co nás čeká:

Český jazyk:

Příprava na čtení. Tvoření vět. Zrakové a sluchové vnímání. Rozvoj řeči, slovní zásoba. Slabiky ve slově, hlásky.

Říkanky, pohádky, veršované pohádky, vyprávění.

Psaní – uvolňovací cviky (uvolnění ruky a příprava na psaní). Správné držení tužky.

Matematika:

Počítání předmětů do pěti. Poznávání číslic. Práce s kartami, znázorňování čísel.