Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > Třídy - důležité informace archív > 8. třída 2019/2020 > Český jazyk a ZSV 30.3. - 3.4. 2020

Český jazyk a ZSV 30.3. - 3.4. 2020

Ahoj, děti moje (skoro vlastní)!

Nevím, jak vy, ale než si takhle dopisovat, raději bych chodila do školy. Ale nedá se nic dělat, pustíme se do toho:

V pracovním listu (mluvnice) se ještě vrátíme k souřadným poměrům mezi větnými členy - cvičení 1), k PK několikanásobnému a postupně rozvíjejícímu – cvičení 2) a PK těsnému a volnému – cvičení 3).     pracovní list 3..odt

Ve 2. a 3. jde hlavně o psaní čárek. To je důležité!

Literatura je opět jednoduchá – jen několik málo doplnění. Stačí poslat jen odpovědi.   literatura 3..odt

Sloh – podívej se na str. 153 a 154 v učebnici. Do sešitu si udělej krátké výpisky. Neposílej, zkontrolujeme ve škole.

Protože se neuvidíme asi ještě dlouho a končí březen – měsíc knihy a internetu, pošltete mi i vámi vytvořený text s ekologickou tematikou. Pokud to nestihnete do konce tohoto týdne, prodlužuji termín do 8. dubna. Oprava mi bude trvat déle, buďte tedy trpěliví!
ZSV pokračujte v zapisování významných a zajímavých informací.Minulý týden jsem vám to zapomněla připomenout, ale snad to doženete.
Pak se podívejte na přiložený text (pokud můžete, vytiskněte a vložte do sešitu).   ZSV temperament.png
Zkuste odpovědět na otázky, které tam najdete. Posílat nemusíte.
Mějte se co nejlépe, těším se na vaše výtvory! K.