Úvod > Základní škola > Aktuálně z ZŠ > Mim u nás ve škole

Mim u nás ve škole

20. dubna měli naši žáci všech tříd nevšední zážitek, protože k nám z Prahy zavítal mim, herec a režisér Vojtěch Svoboda. Ve dvou téměř hodinových vystoupeních předvedl několik vtipných etud (balónkové blues, vzpěrač, kosmonaut a souboj Davida s Goliášem) a rovněž žáky ve zkratce seznámil s tím, co vůbec pantomima je, jak asi vznikla a jak se v průběhu času proměňuje.

Pro většinu dětí byla předtím tato forma umění téměř neznámá, proto jsme velmi rádi, že měly možnost nejenom zhlédnout parádní ukázky a pobavit se, ale také se něco málo od našeho hosta naučit. A že jim to šlo! Až někde v Černovicích tedy uvidíte nějaké dítě létat nebo se dostávat přes imaginární zeď, budete vědět, odkud vítr vane…

PhDr. Eva Lesnířová