Úvod > Základní škola > Aktuálně z ZŠ > „Střídavka“ mezi předškoláky a 1. třídou ZŠ

„Střídavka“ mezi předškoláky a 1. třídou ZŠ

Naši předškoláci se zúčastnili 1. března a 17. dubna výuky v 1. třídě na základní škole. Strávili zde jednu vyučovací hodinu. Každý předškolák seděl v lavici s jedním školákem a pracovali společně na zadané práci. Poprvé se výuky zúčastnili s paní učitelkou ze školky a podruhé už návštěvu zvládli sami. Zápis do ZŠ probíhal 21. 4. a tuto významnou událost jsme se jim snažili udělat méně stresující. A sice tím, že se předem seznámili s paní učitelkou, která u zápisu byla s nimi. Poznali tak i třídu, ve které zápis probíhal. „Střídavka“, jak jsme tyto pravidelné návštěvy na základní škole nazvali, bude probíhat i v květnu a červnu. Chceme budoucím prvňáčkům usnadnit nástup do školy. Předškoláci jsou nadšení a moc se do školy těší.

Také současní prvňáci nepřišli zkrátka. Pokud na některé nevyšel žádný předškolák do lavice, mohli se vrátit do školky a zavzpomínat na staré časy. Pohráli si, zazpívali s paní učitelkou nebo něco vyrobili a zase se vrátili do svých lavic.

Jsme rádi za bližší spolupráci se základní školou a plánujeme další společné aktivity. Děti se například zúčastní školního projektu s integrovanými záchrannými složkami (IZS) atp.

Mgr. Andrea Pavlíková