Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 4. třída > INFORMACE NA TÝDEN OD 7.3. DO 11.3.

INFORMACE NA TÝDEN OD 7.3. DO 11.3.

CO NÁS ČEKÁ:

• bruslení - úterý 8.3S sebou do školy pouze penál, pití (nejlépe čaj v termolahvi), svačinu a věci na bruslení (brusle, helmu, nepromokavé oblečení, rukavice, kapesník, roušku do autobusu), učení děti nepotřebují. Návrat kolem 13.00 hodiny. Poté následuje odpolední vyučování, tj. Ateliér.
    Děti, které se neúčastní kurzu, zůstávají ve třídě, mají připravenou práci (učebnice nepotřebují, pouze penál), výuka probíhá běžně do 14.35.

Učivo:

Český jazyk:

• sloh - píšeme dopis - opis dopisu, psaní dopisu (kamarádovi, babičce,.......). Prosím o zakoupení dopisní obálky, děti se budou učit psát adresu na obálku. Obálku děti nebudou nosit do školy.
  • procvičování - y/ý, i/í, vlastní jména měst a obcí, hor a řek
  • diktát
  • písanka - opis, přepis, písmenko H, K
  • čtení - ve třídě čteme společně knihu Chobotem sem, chobotem tam. Děti nepotřebují čítanky.

Matematika:

• příprava na dělení
  • dělení dvěma - slovní úlohy, dopočítávání tabulek
  • geometrie - měření na cm, mm (prosím o kontrolu, aby měly děti pomůcky na rýsování tj. pravítko a ořezané tužky)

Skn:

• jaro: květiny, stromy
  • jaro u vody: rostliny, živočichové

Ateliér

• děti potřebují bílá trička. Prosím tedy: děti, které tričko ve škole ještě nemají, aby ho přinesly v úterý 8.3. Děkuji.