Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 8. třída > Střední Amerika_Haitiu a Dominikánské republice

Střední Amerika_Haitiu a Dominikánské republice
Popis skupinové aktivity ...

 

1. ČÁST

Dnešní hodina bude věnována Haitiu a Dominikánské republice. Pracujte s článkem "Prokletá země" z týdeníku Respekt, který se zaměřuje na problémy Haiti a srovnává ho se svým bohatším sousedem. I když je článek staršího data, informace v něm jsou stále relevantní. Tento článek jsem vám rozdělil a zkrátil na 3 části.
odkaz na celý článekProkletá země • RESPEK

qrcode_www.respekt.cz.png

2. ČÁST

Pracujte ve skupinách po třech žácích. Každá skupina dostane 3 články k prozkoumání. Vaším úkolem je přečíst si svou část a odpovědět na související otázky. Poté se sejdete ve skupině a shrnete si společně poznatky o Haiti získané z článku.

Cast-1-Bohaty-soused.docx

Cast-2-Politika-bricha.docx

Cast-3-Kdyz-zapomene-Buh.docx

 

3. ČÁST

Poté budete společně vypracovávat pracovní list, který se zaměřuje na rozdíl mezi Haiti a Dominikánskou republikou a odpovědi na otázku "Proč je situace na Haiti tak špatná?".


Spolecny-pracovni-list.docx

Vaším úkolem je najít alespoň 5 různých důvodů. Tímto způsobem si uvědomíte, jak přírodní síly a společnost ovlivňují ostrov Hispaniola a vzájemně se podmiňují. Na konci práce byste měli společně shrnout výsledky na pracovním listu.

 

Vypracované pracovní listy vlož na pracovní ploše do složky sdílené dokumenty/Zeměpis_7_kde vytvoř jednu složku za skupin a pojmenuj ji podle svých jmén (např. Viktor, Martin, Zdenda). 
Pro Jakhyva, Mášu a Elvíru

Опис діяльності групи ...

ЧАСТИНА 1

Сьогоднішнє заняття буде присвячене Гаїті та Домініканській Республіці. Попрацюйте зі статтею "Проклята країна" зі щотижневого журналу "Респект", яка зосереджується на проблемах Гаїті та порівнює її з багатшою сусідкою. Хоча стаття застаріла, інформація в ній все ще актуальна. Я розділив і скоротив для вас цю статтю на 3 частини.
посилання на повну версію статті: 

Prokletá země • RESPEK

qrcode_www.respekt.cz.png

ЧАСТИНА 2

Робота в групах по три особи. Кожна група отримує по 3 статті для дослідження. Ваше завдання - прочитати свою частину і відповісти на відповідні запитання. Потім об'єднайтеся в групу, щоб підсумувати знання, які ви отримали про Гаїті зі статті.

Багатий сусід – частина 1 статті.docx
Політика живота – частина 2.docx
Коли Бог забуває - частина 3.docx

ЧАСТИНА 3

Після цього ви разом розробите таблицю, яка зосереджуватиметься на різниці між Гаїті та Домініканською Республікою і відповідатиме на запитання "Чому ситуація на Гаїті така погана?".

Загальне – фінальне завдання.docx

Ваше завдання - знайти щонайменше 5 різних причин. Таким чином ви зрозумієте, як природні сили та суспільство впливають на острів Іспаніола та обумовлюють одне одного. Наприкінці роботи ви повинні підсумувати свої результати разом на робочому аркуші.

 

Помістіть заповнені робочі аркуші на робочому столі в папку спільних документів/Land_7_де створіть по одній папці для кожної групи і назвіть їх відповідно до ваших імен (наприклад, Viktor, Martin, Zdenda).