Úkoly na pátek 24.4.2020

Český jazyk:

Matematika:

• Procvičení + - do 100 https://www.matika.in/cs/test.php?g_idt=5ea181d7bf8c9
  • učebnice str. 27 - cv. 1 (pokud se vám u předchozích násobků osvědčilo, použijte opět předměty pro znázornění) + cv. 2
  • Papírky - vytrhat si násobilku 4 a složit + složit i násobilku 2 a 3

Čtení, psaní:

• písanka str. 31 - 5 řádků - velké R
  • Lustitelsky pripad.pdf - buď vytiskněte nebo otevřete na počítači (tabletu), na obyč. papír obkreslete mřížku a vystřihněte, poté vyřeště tajenku - TAJENKU POSLAT ZPĚT

Rébus:

Dnešní rébus je od Davida

Rébus D.P..jpg

Ještě nám zbývají dvě šifry na příští týden. Myslím, že by bylo fajn v něčem takovém dalším pokračovat. Děti již ve třídě vymýšlely pro ostatní křížovky, ví jak na to a mohly by to zkusit pro své spolužáky teď také. Ať nevymýšlí příliš dlouhé tajenky, stačí slovo o 4 písmenech. Jestli ke každému řádku vymyslí obrázek, nebo použijí protiklady, synonyma, pohádkové postavičky nechám na nich. Křížovky posílejte v jakékoli podobě (soubor z Pc, fotografie, ...) Opět vás jen poprosím zaznamenávat tajenky - netiskněte obrázky, nepřekreslujte, prostě jen zapisujte tajenku jako doteď rébusy. Pokud nějakou křížovku nestihneme během výuky na dálku, doděláme společně ve třídě. Děkuji za spolupráci.

UčíTelka:

Téma: Zjišťujeme obvod útvarů
Vyučuje: Dominika Chalušová
Pomůcky: krejčovský metr (nebo pravítko a provázek), 16 fixů, velký plyšák, tužka, papír, UčíTelka 24.4..pdf