Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > Třídy - důležité informace archív > 8. třída 2019/2020 > ANGLICKÝ JAZYK 11. 5. - 15. 5. 2020

ANGLICKÝ JAZYK 11. 5. - 15. 5. 2020

Dobrý den osmáci.

Tento týden začneme online opakováním rozdílu v použití přítomného průběhového a přítomného prostého času.

Doplňovací cvičení najdeš zde: www.skolasnadhledem.cz

postup: - Zábavné online procvičování od základky po střední - do políčka napiš: Anglický jazyk

- klik A1

- ve spodní zelené části rozklikni A1 - ZVOLTE TÉMA : rozklikni PLACES

PROCVIČ ČÁST:  GRAMMAR- PRESENT CONTINUOUS vs PRESENT SIMPLE

Rozhodni, zda se daná aktivita odehrává běžně či pravidelně (přítomný prostý čas) či výjimečně nebo probíhá právě teď (přítomný průběhový čas).

Úkol k odevzdání:

1. Student´s book, p. 61/3 - Match the words from the text in exercise 1b to the meaning. (Spoj slovo s jeho významem. -opakování slovní zásoby z textu Save the orphan bears.)

Napiš do sešitu English.

2. Student´s book, p. 62/2 - text work. Tara is worried.

Pozorně si přečtěte rozhovor - všechny tři části.

3. Student´s book, p. 63/4a - Useful expessions. Complete the expressions from the story. (Doplň věty vhodným slovem či slovy, která najdeš v přečteném rozhovoru na straně 62. )

Vše vypracuj do sešitu English, vyfoť mi oba úkoly a opět mi je pošli do mailu. (alenav15@seznam.cz)