Úvod > Základní škola > Aktuálně z ZŠ > COVID-19 - pro zákonné zástupce žáků, dětí

COVID-19 - pro zákonné zástupce žáků, dětí

ZŠ a MŠ upozorňuje, že osoby s příznaky COVIDU-19 by neměli vstupovat do školy. COVID-19 je infekční onemocnění, jehož příznaky jsou hodně podobné jiným respiračním nemocem (teplota, suchý kašel, rýma, škrábání v krku, dušnost, únava, bolest hlavy, bolesti svalů a kloubů, průjem, ztráta chuti a čichu apod.). Pokud se tyto příznaky projeví během výuky, bude kontaktován zákonný zástupce dítěte, který si dítě co nejrychleji vyzvedne.

Pokud člověk tyto příznaky nebo jiné, které pokládá za COVID-19, pocítí, měl by vyhledat co nejrychleji lékaře.  Jako ideální se doporučuje ještě před kontaktováním lékaře provést si antigenní test dostupný běžně v lékárně.

Je důležité dodržovat zásady osobní a respirační hygieny - kašlat a kýchat nejlépe do jednorázového kapesníku, ten neprodleně vyhodit a následně si umýt ruce. Po příchodu do školy si každý důkladně umyje ruce vodou a mýdlem, popřípadě provede dezinfekci rukou,
a následně dodržuje hygienu rukou po celou dobu svého pobytu ve škole.